Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oryginalne okulary marki Ray-Ban. Sprawdź, co powinny mieć oryginalne okulary!

Zastanawiasz się nad kupnem okularów i nie wiesz czy są oryginalne? Poniżej Ci pokażemy co powinny zawierać oryginalne okulary Ray-Ban. Sprawdź czy nie jesteś oszukany.

Oryginalne produkty Ray-Ban

- Wykonanie oraz ich jakość
Gdy porównujesz dwie pary okularów, fałszywe oraz oryginalne od razu wychwycisz różnicę. A co gdy masz jeden model w ręku i nie masz z czym porównać?
Na pewno trzeba się dobrze przyjrzeć, dotknąć. Okulary muszą trochę ważyć oraz być idealnie wykończone. W dotyku będzie czuć, że nie są to okulary za przysłowiową złotówkę na bazarze. Soczewki w większości modelach są już plastikowe, szklane już odchodzą w przeszłość.

- Miejsce pochodzenia "Made in..."
No właśnie, co powinno być napisane. Czy "Made in China" oznacza, że to podróbki? Otóż nie! Okulary na Polski rynek są dystrybuowane przez firmę Luxottica. Produkcja zaś jest we Włoszech. Tam są tworzone okulary, które nosimy ze znaczkiem Ray-Ban. W Polsce powinien być napis na okularach "Made in Italy", ale w Azji przecież też sprzedają oryginalne okulary. Lecz tam już produkcja odbywa się w Chinach. Zdarzają się okulary sprzedawane w Polsce z napisem "Made in China", ale zawsze warto podpytać sprzedawcę dlaczego widnieje taki napis.

- Zawartość
Zawartość Ray-Ban
Oczywiście okulary takie jak wybrałeś. Zamawiając okulary będziesz wiedział/a jaki model kupiłeś/aś. Ten sam numer modelu musi znajdować się na lewym zauszniku od wewnętrznej strony.
Etui w które są zapakowane okulary może być czarne lub brązowe w przypadku okularów przeciwsłonecznych, zaś w okularach korekcyjnych czarne twarde. Wszystkie etui posiadają logo Ray-Ban.
Ściereczka do czyszczenia okularów znajduje się w etui, także z logiem Ray-Ban.
Broszura dołączana do okularów. Nie jest to żaden certyfikat jakości. Takie coś nie istnieje. Wspomniana broszura jest opisem zakupionych okularów oraz jak należy prawidłowo dbać o okulary. 
Kartonowe etui, w którym będą Twoje przeciwsłoneczne okulary (do okularów korekcyjnych nie jest dodawane).

- Logo Ray-Ban
Soczewka Ray-Ban
Na okularach możemy znaleźć kilka miejsc w których znajdziemy logo.
Soczewki: Na lewej soczewce od strony zakładającej na oryginalnych soczewkach znajduje się wytłoczone logo "RB", na prawe soczewce znajduje się biały napis "Ray-Ban", jeśli okulary są z polaryzacją powinien być napis "Ray-Ban P" literka "P" zawsze oznacza polaryzacją w modelach marki Ray-Ban.
Noski: W przypadku metalowych nosków o gumowych zakończeniu, które można modyfikować, od wewnętrznej strony będzie także wytłoczony napis "RB".
Oprawka: Logo Ray-Ban znajduje się także na zausznikach, nie może wystawać poza oprawy.
Logo Ray-Ban

- Kod modelu na zausznikach

Kod modelu Ray-Ban
Na lewym zauszniku od wewnętrznej strony znajduje się kod modelu. Przykładowo: RB4165 622/6G JUSTIN 54□16 145 3N
Czerwony oznacza kod modelu przypisany do danego modelu, w tym kodzie jest to model Justin,
Żółty oznacza kod przypisany do danego koloru oprawy oraz soczewek w nich wsadzonych,

Czarny (czasami jest napisany, zazwyczaj przy najpopularniejszych modelach),
Zielony oznacza rozmiar soczewek "54"- szerokość soczewek (tym się zawsze określa rozmiar okularów), "16"- rozmiar mostka, "145"- długość zausznika,
Niebieski oznacza zaciemnienie soczewki w skali od 1-5, w marce Ray-Ban występują jedynie soczewki z zaciemnieniem 2 lub 3, Literka "P" oznacza polaryzację, soczewki bez polaryzacji będą miały literkę "N".

Kod modelu musi wyglądać jak powyżej. W zależności od modelu będzie się zmieniał lecz konstrukcja będzie taka sama. Pamiętajcie o tym!

Pamiętaj! Zalecamy zakup tylko i wyłącznie w autoryzowanych salonach marki Ray-Ban. Wszystkie certyfikowane salony można znaleźć na stronie: LINK

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

pixel