Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać szkła okularowe - poradnik

Które szkła okularowe są najlepsze dla Ciebie? 

Essilor - rodzaje szkieł okularowych

Drugim, najważniejszym krokiem przy zakupie okularów, obok wyboru oprawy, jest dopasowanie odpowiednich do naszych potrzeb soczewek okularowych. Poznaj zatem najszerszą gamę najwyższej jakości soczewek i wybierz te, które pasują do Ciebie najbardziej. Możliwości jest naprawdę wiele. Przed zakupem zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który na pewno ułatwi Ci wybór oraz podjęcie prawidłowej decyzji. Niezależnie od wieku i własnego stylu,  w butiku Optique znajdziesz z pewnością najlepsze dla siebie rozwiązanie! W naszej ofercie posiadamy soczewki marki ESSILOR® – światowego lidera w projektowaniu, wytwarzaniu oraz personalizacji najwyższej jakości soczewek korekcyjnych. ESSILOR® wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie powłok antyrefleksyjnych stosowanych na soczewkach okularowych, zapewnia użytkownikowi prawdziwy komfort widzenia. Odkryj pełną kolekcję soczewek ESSILOR® i wybierz tą, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Znajdź soczewki okularowe pasujące do Twojego stylu życia. Przyjdź do nas, a zaprojektujemy Twoje progresywne soczewki okularowe!

Soczewki klasyczne i biurowe

Korzyści:

Komfort. Polecane szczególnie dla osób pracujących w biurze. 

Dla kogo?

Spędzasz długie godziny przed ekranem komputera? Potrzebujesz wysokiej jakości soczewek do codziennego użytku? Soczewek, które przede wszystkim zapewnią Ci komfort w pracy. Odczuwasz dyskomfort oraz zmęczenie oczu związane z pracą przed ekranem komputera. W naszej ofercie znajdziesz najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb soczewki ESSILOR® do pracy przed monitorem. Soczewki te redukują zmęczenie Twoich oczu, oferując bardziej komfortowe i czyste widzenie. Soczewki ESSILOR® są doskonałym rozwiązaniem, gdyż zapewniają użytkownikom większy komfort widzenia (barwienie Amberelax). Poza tym łączą w sobie również takie zalety, jak dostosowana korekcja wzroku i redukcja odbić światła (powłoka Crizal). Niezależnie od wieku czy mocy korekcyjnych, wybierz soczewki ESSILOR®, które zaspokoją Twoje indywidualne potrzeby!

 

 Okulary biurowe - do komputera 

Soczewki polecane:

 

ORMA Prevencia

ORMA Transitions VI Crizal Alize +

ORMA Sapphire

ORMA Crizal Alize +

AIRWEAR Transitions VI Crizal Alize +

AIRWEAR Sapphire

AIRWEAR Crizal Alize +

 

ORMIX Prevencia
ORMIX Transitions VI Crizal Alize +

ORMIX Sapphire

ORMIX Crizal Alize +

 

Dedykowane soczewki biurowe:

Eye Zen Orma Prevencia

Eye Zen Orma Sapphire
Eye Zen Ormix Prevencia
Orma Digitime Sapphire

 

Zobacz koniecznie:

Nowe soczewki okularowe dla użytkowników urządzeń biurowych - TUTAJ >>

Essilor Eyezen - Varilux Digitime

 

Soczewki o wysokim indeksie pocienienia

Korzyści:

Cienka i estetyczna soczewka. Jakość i design. Soczewki odpowiednie praktycznie do każdej oprawy, niezależnie od korekcji wzroku. Zamów okulary w designerskich, markowych oprawach Ray-Ban.

Dla kogo?

Propozycja szczególnie dla Klientów zainteresowanych elegancją, modą i nowoczesnymi produktami. Cienkie i estetyczne szkła okularowe rekomendowane szczególnie osobom posiadających wysoką korekcję wzroku. 

Soczewki polecane:

STYLIS Crizal Alize + 
STYLIS Sapphire
AS. LINEIS Sapphire

 

Soczewki korekcyjne barwione przeciwsłoneczne

Korzyści:

Słońce i barwienia - okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Niezastąpione szczególnie w sezonie letnim.

Dla kogo?

Potrzebujesz produktu szczególnie poszukiwanego każdego lata – okularów korekcyjnych barwionych przeciwsłonecznych. Dzięki Optique Twoje ulubione okulary przeciwsłoneczne dostępne mogą być także z korekcjąZobacz najnowsze modele opraw w naszej ofercie - już teraz możesz mieć okulary korekcyjne z soczewkami barwionymi w wybranym przez Ciebie kolorze.

Soczewki polecane:

ORMA Xperio Complete (polaryzacja)

ORMA Xperio Crizal Sun UV (polaryzacja)

 

ORMA Sun Complete 

ORMA Sun

Więcej informacji - zobacz koniecznie! TUTAJ >>

 

Soczewki fotochromowe

Korzyści:

Personalizacja. Produkt w pełni dostosowany do Twoich potrzeb. W Optique oferujemy różnego rodzaju indywidualizacje soczewek.

Dla kogo?

Zależy Ci, aby soczewki przyciemniały się pod wpływem słońca i rozjaśniały w pomieszczeniach? Wybierz nasze inteligentne soczewki! To rozwiązanie doskonałe dla wymagających Klientów i osób pragnących kilku rozwiązań w jednych okularach. Zobacz naszą ofertę soczewek fotochromowych. Znajdź soczewki okularowe Transitions® pasujące do Twojego stylu życia! Soczewki Transitions® można dopasować do większości opraw. Soczewki okularowe Transitions® to szkła do codziennego użytku o dużej szybkości adaptacji. Dostosowują się do zmiennego oświetlenia poprawiając widzenie. Oferują komfort przez maksymalne zabarwienie na dworze i przeźroczystość w pomieszczeniu. Zapewniają również zdecydowanie lepsze widzenie.

Soczewki polecane:

Transitions® XTRActive™ - Soczewki Transitions® XTRActive™ są nowymi, adaptującymi się soczewkami, mocno zaciemniającymi się na zewnątrz. Ponadto ciemnieją w samochodzie i maja komfortowe zabarwienie w pomieszczeniu. To najciemniejsze soczewki adoptujące się. Dostępne z powłoką antyrefleksyjną Crizal. Transitions automatycznie przystosowują się do warunków świetlnych w pomieszczeniach i na zewnętrz. Są idealnie przejrzyste wewnątrz pomieszczeń (95% transmisji światła) i szybko zabarwiają się w świetle słonecznym (w czasie krótszym niż 60sekund). Kolor soczewek: szary   

Transition Essilor - soczewki barwione

 

 

 

 

 

 

Zobacz jak działają: 

 

Transitions® XTRActive z powłoką FLASH TO MIRROR - Prezentujemy nowy, imponujący efekt blasku na soczewkach fotochromowych Transitions® XTRActive® dzięki powłoce Flash to Mirror. Ciesz się zarówno komfortem widzenia, jak i ochroną wzroku przed słońcem.Soczewki Transitions® XTRActive® zapewniają wyjątkową ochronę w każdych warunkach świetlnych,w tym – za szybą samochodu. Aktywują się, zmieniając swoje zabarwienie, pod wpływem światła: w pomieszczeniach soczewki posiadają delikatny, opalizujący blask; umiarkowana aktywacja również za szybą samochodu; na zewnątrz ciemne z efektem błyszczącego lustra; 0% aktywacji w pomieszczeniach i nocą; 50% aktywacji za szybą samochodu i podczas pochmurnej pogody; 100% aktywacji na zewnątrz w warunkach intensywnego oświetlenia.

Dowiedz się więcej TUTAJ >>

 

Transitions XTRAactive Essilor

 

Transitions® Signature VII - Soczewki fotochromowe Transitions® Signature VII są najnowszą wersją popularnych i za razem najlepszych na rynku soczewek fotochromowych. Produkowane sa w dwóch kolorach szarym i brazowym. Pokryte są najbardziej zaawansowaną powłoką antyrefleksyjną Sapphire, która dodatkowo zabezpiecza przed promieniowaniem UV odbitym od tylnej powierzchni soczewki. Zalety: Stabilna i estetyczna barwa, szybkie zabarwianie, bardzo szybkie rozjaśnianie, pełna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB. Najjaśniejsze w stanie nieaktywnym. Najciemniejsze w stanie aktywnym. Niezwykle łatwe w czyszczeniu. Występują w każdej konstrukcji, materiale i dla każdej wady wzroku (jednoogniskowe, dwuogniskowe oraz progresywne Varilux), a co więcej w każdej oprawie, nawet najmodniejszej. Kolor soczewek: szaro-zielony/ brązowy/szary.

  

Zobacz jak działają:

   

 

Soczewki Progresywne

Korzyści:

Soczewki Varilux oferują doskonałą jakość widzenia i dlatego liczba zadowolonych użytkowników stale rośnie! 

Dla kogo?

Zależy Ci na doskonałej jakości widzenia z bliska i z daleka? Soczewki progresywne Varilux są optymalnym rozwiązaniem dla problemu prezbiopii. Soczewki Varilux mają za zadanie przywracać przejrzyste i wyraźne widzenie na każdą odległość, bez konieczności ciągłej zmiany okularów. Górna część szkieł odpowiada za widzenie dali, środkowa część szkieł za widzenie odległości pośrednich, natomiast dolna część szkieł umożliwia widzenie bliży. Firma ESSILOR® wprowadziła na rynek m.in. gamę innowacyjnych soczewek Varilux S series, jest to kompletna seria produktów opracowanych z myślą o konkretnym celu - wyeliminowaniu głównych ograniczeń i niedogodności, które wiązały się z użytkowaniem soczewek progresywnych. Do grupy Varilux S series należy m.in.  Varilux S 4D.

Soczewki polecane:

VARILUX S 4D - Odkryj dynamikę widzenia bez ograniczeń, dzięki soczewkom Varilux S 4D! Po raz pierwszy jesteśmy w stanie zapewnić użytkownikom soczewek progresywnych całkowitą swobodę widzenia i podwyższoną zdolność reakcji na ruch, dzięki optymalnie spersonalizowanym soczewkom. Jedynie soczewki Varilux S 4D gwarantują doskonałą dynamikę widzenia, stabilizację obrazu w ruchu oraz szeroki kąt widzenia. Produkt najbardziej zaawansowany technologicznie! Soczewki Varilux S 4D wyznaczają rewolucję w podejściu do personalizacji soczewek progresywnych za sprawą uwzględnienia istotnego parametru: czasu reakcji.

Soczewki progresywne dla kobiet

 

Dla dzieci

Soczewki polecane:

 

AIRWEAR Junior Crizal Alize UV Kids, które są stworzone specjalnie dla dzieci:

Soczewki dla dzieci

 

  

Materiały oraz powłoki szkieł okularowych - przewodnik

Poniżej prezentujemy opis materiałów soczewek oraz powłok uszlachetniających, które zapewnią Ci komfort w pracy jak i estetyczny wygląd Twoich okularów.

 

Materiały soczewek

Jak wybrać prawidłowy index (grubość) soczewki okularowej?

Materiały soczewek różnią się od siebie pod względem współczynnika załamania, który bezpośrednio wpływa na grubość soczewki. Indeks pocienienia ma wpływ na grubość, wagę i wygląd soczewki. Zasadą jest, że im wyższy indeks zastosujemy, tym szkła będą cieńsze i lżejsze - zarówno szkła "minusowe", jak i "plusowe" (im większy indeks, tym cieńsza soczewka). Różnica w grubości i wadze porównując indeks podstawowy 1,50 a indeks 1,74 to ponad 30%. Materiały organiczne, ulegają ciągłemu rozwojowi i są coraz częściej używane zamiast szkła. Lżejsze, cieńsze, posiadające lepszą odporność na zarysowania i uderzenia, całkowicie zrewolucjonizowały życie użytkowników okularów. Wpływ materiału i konstrukcji na grubość oraz masę soczewek ilustruje poniższe zestawienie.

Poniższa grafika przedstawia te zależności:

Indeksy soczewek korekcyjnych oraz ich grubości

LINEIS (Index 1,74) - Najcieńsze soczewki organiczne na rynku, idealne do wszystkich korekcji wzroku. 50% cieńsze od standardowych soczewek i 3 razy lżejsze od soczewek mineralnych. Najbardziej płaskie soczewki na rynku nie zmieniające kształtu oczu (redukcja efektu powiększenia / pomniejszenia oczu). Szczególnie polecane dla osób z wysoką korekcją wzroku i dla użytkowników szukających nowoczesnych i estetycznych produktów.

STYLIS (Index 1,67) - Bardzo cienkie soczewki łączące dyskrecje i elegancję. 40% cieńsze i 6 razy bardziej wytrzymałe od standardowych soczewek. Nie zmieniają kształtu oczu. Zalecane do każdej korekcji, nawet najmniejszej, jak również do każdego typu opraw, a tym samym pasują do każdego stylu użytkownika.

ORMIX (Index 1.6) - Cienkie i komfortowe. 30% cieńsze od standardowych soczewek. Całkowicie przeźroczyste, bardzo wysoka jakość optyczna. Praktycznie do każdej korekcji wzroku. Dla osób szukających estetycznych soczewek.

AIRWEAR [POLIWĘGLAN] (Index 1,59) - Najlżejsze, bardzo wytrzymałe soczewki. 30% cieńsze i 12 razy bardziej wytrzymałe od soczewek standardowych, wyjątkowo odporne na uderzenia.Polecane dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ceniących komfort, ochronę i estetykę. Szczególnie zalecane przy korekcji wzroku dzieci.

ORMA (Index 1,5) - Wykonana z materiału o podstawowym indeksie pocienienia 1,5. Jest soczewką dla każdego, kto poszukuje prostego i ekonomicznego rozwiązania. Dobra jakość optyczna. Ochrona przed promieniowaniem UV. Soczewki Orma są lżejsze niż soczewki szklane. Przeznaczone dla podstawowych korekcji wzroku.

 

Powłoki soczewek

Nasi Klienci mają możliwość wyboru powłoki antyrefleksyjnej, powłoki zwiększającej odporność na zanieczyszczenia, wodę, parowanie szkieł, a także powłoki fotochromowe, z polaryzacją i barwienia.

Sapphire - Pierwsza na rynku powłoka na soczewkach przejrzystych, która zwiększa do maksimum ochronę oczu przed promieniami UV, odbitymi od przedniej i tylnej powierzchni soczewki. Ponadto Sapphire oferuje długotrwała przejrzystość z 99% transmisją światła i bardzo dyskretny kolor odbicia szczątkowego. Dzięki wyjątkowej technologii, soczewki Sapphire są niezwykle odporne na zarysowania, posiadają również powłoki ułatwiające czyszczenie i zdolność odpychania wody, dlatego podczas deszczu na soczewkach nie występują zniekształcenia obrazu. Najbardziej zaawansowana powłoka antyrefleksyjna na rynku dla klientów szukających najlepszych produktów. Zalety:    

 • Najwyższej jakości powłoka antyrefleksyjna - bez powłoki antyrefleksyjnej światło odbija się od powierzchni soczewki, wpadając do oczu. Na soczewkach Sapphire nie ma odbić, co oznacza osiąganie najwyższego kontrastu i zapewnienie najwyższego komfortu; 
 • Najwyższa odporność na zarysowania - niewidoczna powłoka utwardzająca zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć przy codziennym użytkowaniu; 
 • Najwyższa odporność na zabrudzenia - soczewki Sapphire  posiadają powłokę oleofobową, dzięki której soczewka jest odporna na odciski palców. Prosto utrzymać ją w czystości; 
 • Najwyższa zdolność odpychania wody - Soczewki soczewki Sapphire posiadają powłokę antywodną,ułatwiającą czyszczenie. Woda trzyma się w małych kropelkach i spływa z łatwością z powierzchni soczewki. Na standardowych soczewkach woda trzyma się powierzchni, co utrudnia jej usunięcie; 
 • Najwyższa ochrona przed promieniami UV. 

Crizal Sun UV - Powłoka Crizal Sun zapewnia pełną ochronę przed promieniami słonecznymi z E-SPF 50+ Elinimując odbicia, soczewka Crizal Sun chroni Twoje oczy i zapewnia komfort widzenia. Promienie słoneczne docierają wszędzie, wybierz kompletną ochronę.

Crizal Alize+ - Wysokiej jakości powłoka antyrefleksyjna łącząca właściwości antystatyczne, cechujące się doskonałą odpornością na przyleganie zanieczyszczeń. Spełnia główne oczekiwania użytkowników, takie jak łatwe czyszczenie, dobra odporność na zarysowania i brak odblasków. 

Xperio (soczewka z polaryzacją) - Bez względu na Twoje potrzeby, docenisz soczewki Xperio™ w słoneczne dni! Soczewki polaryzacyjne Xperio™ oferują znacznie więcej niż tylko ochronę przeciwsłoneczną i redukcję odblasków. Soczewki polaryzacyjne barwione Xperio™ dostępne są w kolorze brązowym, szarym i szarozielonym. Oferowane są na wszystkich rodzajach soczewek okularowych, również na soczewkach progresywnych Varilux. Proponowane są każdemu kto potrzebuje ochrony przed UV zarówno w okularach jednoogniskowych jak i w progresywnych. Pozwalają doświadczać świat w bezpieczniejszy i piękniejszy sposób dzięki:

 • Eliminacja uciążliwych i niebezpiecznych odblasków
 • 100% ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB
 • Rzeczywiste kolory
 • Zredukowana ilość światła - lepszy komfort
 • Czystość widzenia
 • Lepszy kontrast
 • Wyższa odporność na zarysowania 
Silver Shadow Clean Touch (soczewka lustrzana) - Ultra modna! Silver Shadow Clean Touch posiada efekt lustrzanki, który łączy wydajność i oryginalny styl:
 • Zachowuje barwienie soczewki
 • Oferuje znakomitą odporność na zarysowania i zabrudzenia
 • Zapewnia optymalny komfort dzięki powłoce antyrefleksyjnej, która na wewnętrznej powierzchni soczewki wybitnie podnosi komfort użytkowania soczewek barwionych
 • Obustronna powłoka utwardzająca chroni soczewki przed zarysowaniami
 • Obustronna warstwa hydrofobowa i oleofobowa sprawia, że soczewki pozostają dłużej czyste i są łatwe w czyszczeniu.

Trio Clean - Trio Clean to powłoka o dokładnie takich samych parametrach, jak powłoka Trio z dodatkową podstawową powłoką ułatwiającą czyszczenie, dzięki której soczewki o 50% mniej się brudzą niż standardowa soczewka. Idealne rozwiązanie dla klientów szukających wrażliwych na cenę. 

Trio - Trio to podstawowa powłoka antyrefleksyjna. Posiada dobry kontrast widzenia dzięki małej ilości odbić światła. Zapewnia estetyczny wygląd. To dobre rozwiązanie dla Klientów wrażliwych na cenę.

 

Soczewki Optifog - Dzięki zastosowaniu nowej technologii, przeciwdziałają zaparowywaniu i zapewniają wyraźne widzenie przez długi czas, bez utraty kontrastu. Ponadto redukują odbicia światła i są odporne na zarysowania. Przydatne przy wchodzeniu z zimnego do ciepłego otoczenia, w czasie uprawiania sportów, podczas picia gorących posiłków, gotowania. Gdy praca wymaga precyzyjnego widzenia i bezpieczeństwa.

Soczewki z barwieniem Amberelax  - Ekran komputera wytwarza bardzo kontrastowe natężenie światła, co oznacza bardziej agresywne światło wpadające do oczu użytkownika komputera.W konsekwencji zmienia się kontrast, wymagający większego wysiłku od oczu podczas patrzenia na monitor LCD. Barwienie to zostało stworzone, aby zapewniać naturalne widzenie na ekranie komputera bez zmęczenia oczu.  

 

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać fachową poradę dotyczącą doboru odpowiednich dla siebie szkieł okularowych, prosimy o kontakt z naszym Ekspertem - Optykiem pod numerem telefonu: +48 8888 00000

 

pixel